Pojištění domácnostiToto pojištění se vztahuje na veškeré zařízení domácnosti a po finanční stránce kryje klienta před nežádoucími vlivy, jako jsou živelné katastrofy (požár, výbuch, sesuv půdy atd.), krádeže, vandalismus a povodně. Může ho sjednat ten, kdo v dané domácnosti bydlí nebo je jejím majitelem a pojistná částka by měla odpovídat hodnotě majetku domácnosti. Pojištění domácnosti u nás nabízí několik pojišťoven, např. ČPP pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Slavia pojišťovna nebo Triglav pojišťovna.

Portál Justice.cz poskytuje právní služby v oblasti elektronického a internetového soudnictví. Servis24 přihlášení na účet vám zajistí přístup k vaším penězům.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží k ochraně našeho vozidla před škodami, které nám vzniknou kvůli havárii, vandalismu, krádeži nebo při živelné katastrofě. Na rozdíl od povinného ručení toto pojištění není povinné a záleží na každém majiteli vozidla, jestli se rozhodne si ho sjednat nebo ne. Výši havarijního pojištění ovlivňuje více faktorů – jedním z nich je samozřejmě typ samotného vozidla, ale záleží také na dalších věcech, jako je zvolené riziko pojištění, zvolená spoluúčast, bydliště majitele nebo frekvence platby. Většina pojišťoven, která nabízí povinné ručení umožňuje uzavřít spolu s ním i havarijní pojištění a to i se slevou a jinými výhodami. Havarijní pojištění u nás nabízí např. Axa pojišťovna, Servisní pojišťovna nebo Triglav pojišťovna.

Česká spořitelna Servis 24 je nejznámější internetbanking v České republice. Mojebanka je internetbanking Komerční banky.

Pojištění u banky

Pojištění online si můžete sjednat nejen u pojišťovny, ale i u své banky. Jednou z bankovních institucí, které u nás nabízejí pojištění online je Poštovní spořitelna. Sjednat online si u ní můžete hned čtyři druhy pojištění – cestovní pojištění, povinné ručení, pojištění domácnosti a úrazové pojištění. Kromě nich Poštovní spořitelna nabízí ještě životní pojištění a penzijní připojištění, ale ty už je třeba sjednat osobně na některé z jejích poboček. Výhodou pojištění online u Poštovní spořitelny je nejen to,že si ho můžete sjednat z pohodlí domova a je to rychlejší, ale u pojištění online navíc získáte automatickou slevu.

 Komerční banka

Další bankovní institucí, která má ve své nabídce pojištění online je KB.cz. U Komerční banky si můžete online sjednat cestovní pojištění a to jak pro cesty do zahraničí, tak pro cesty po České republice. Cestovní pojištění lze uzavřít pro jednu cestu nebo pro opakované zahraniční cesty. Kromě toho poskytuje Komerční banka také kvalitní asistenční služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce a to v českém jazyce. Výhodou cestovního pojištění online je také desetiprocentní sleva oproti pojištění sjednanému na pobočce. Online si můžete u Komerční banky zažádat také o pojištění platebních karet Merlin, a to ve svém internetovém bankovnictví u KB.

Raiffeisen bank

I Raiffeisen bank patří mezi bankovní instituce, kde si vybrané druhy pojištění můžete sjednat pohodlně ze svého domova online – konkrétně se jedná o úrazové pojištění, pojištění vozidel a cestovní pojištění. U cestovního a úrazového pojištění dostanete desetiprocentní slevu a výrazná sleva je poskytována i u pojištění vozidel.

Největší české pojišťovny

Největší pojišťovnou v České republice je Česká pojišťovna. Jedná se o velkou pojišťovnu s dlouholetou tradicí, která spravuje skoro devět milionů pojistných smluv. V současné době je Česká pojišťovna součástí společnosti Generali PPF Holding, která u nás vlastní ještě pojišťovnu Generali. Česká spořitelna nabízí široké spektrum produktů jak pro občany, tak pro firmy a celou řadu pojištění je u ní možné sjednat i online.

Kooperativa pojišťovna

Kooperativa je druhou největší pojišťovnou u nás. Byla založena roku 1991 a stala se první komerční pojišťovnou na našem území. V současné době má tržní podíl více než 20 procent a nabízí mnoho produktů pro všechny typy klientů. Kooperativa patří pod velký koncern Vienna Insurance Group a i u ní je možnost celou řadu pojištění sjednat online – konkrétně pak cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění domů a bytů nebo pojištění ordinací.

Allianz pojišťovna

Další velkou pojišťovnou v Česku je pojišťovna Allianz. Allianz působí na českém trhu od roku 1993 a od té doby se dostala mezi tři největší české pojišťovny. Postupně se rozšiřovala nabídka jejích služeb – za začátku nabízela jen životní pojištění a pojištění majetku, později přidala také havarijní pojištění, povinné ručení a další produkty. I u Allianz si můžete vybrané druhy pojištění sjednat online, a sice povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti, důchodové spoření a doplňkové penzijní spoření.

Generali pojišťovna

Mezi nejznámější pojišťovny, které působí na českém trhu patří také pojišťovna Generali. Tato pojišťovna je součástí silné skupiny Generali, která je jednou z největších pojišťoven na světě (působí v šedesáti zemích) a největší v Evropě. Generali pojišťovna poskytuje mnoho různých druhů pojištění jak osob, tak majetku i motorových vozidel. I zde si můžeme některé druhy pojištění sjednat online – cestovní pojištění, povinné ručení a pojištění majetku.

Další pojišťovny v České republice

Kromě těchto čtyř pojišťoven si mohou zájemci vybrat z docela velké nabídky dalších pojišťovacích ústavů. Na českém trhu působí také AXA pojišťovna, ČSOB pojišťovna, ERV pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Slavia pojišťovna, Triglav pojišťovna, Union pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Wüstenrot pojišťovna a další.

Srovnání pojišťoven

Protože z tak velké nabídky nemusí být jednoduché si vybrat, existuje na internetu několik specializovaných stránek, na kterých jsou informace o všech pojišťovnách a jejich produktech. Můžeme si tak zde porovnat jednotlivé druhy jejich pojištění a vybrat si ten pravý, který pro nás bude ideální a také zjistit, které pojištění je poskytováno online.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!