Pojištění onlinePojištění si v dnešní době můžeme sjednat nejen přímo na pobočkách jednotlivých pojišťoven, ale můžeme si ho sjednat také online prostřednictvím internetu. Ať už se jedná o životní nebo úrazové pojištění, povinné ručení, cestovní pojištění, havarijní pojištění nebo pojištění domácnosti, díky internetu si můžeme snadno zjistit veškeré informace a online vše potřebné zařídit. Pojištění online nabízejí nejen pojišťovny, ale také bankovní instituce (např. Poštovní spořitelna nebo KB.cz).

Česká spořitelna Servis 24 je nejznámější internetbanking v České republice. Mojebanka je internetbanking Komerční banky.

Jaké jsou výhody pojištění online?

Pojištění online prostřednictvím internetu má celou řadu výhod. Mezi největší z nich patří to, že klient může výrazně ušetřit. Díky internetu si můžeme porovnat jednotlivé nabídky různých pojišťoven a podle našich potřeb následně vybrat tu nejlepší. Pomocí speciálních kalkulaček si tak můžeme sami vypočítat výši případných splátek atd. Výhodou je samozřejmě také to, že nemusíme nikam chodit a můžeme vše vyřešit pohodlně z domova. Pojištění tak můžeme uzavřít třeba během pár minut.

Servis24 přihlášení na účet vám zajistí přístup k vaším penězům.

Jaké druhy pojištění můžeme sjednat online?

Jedním ze základních druhů pojištění, které si můžeme sjednat nejen na pobočkách jednotlivých pojišťoven, ale také online přes internet, je životní pojištění. Existuje hned několik druhů tohoto pojištění – rizikové, kapitálové, smíšené, investiční a důchodové. Nejčastěji v poslední době lidé využívají investiční životní pojištění, které jim umožňuje vyšší zhodnocení vložených peněz. Investiční životní pojištění rozdělujeme na dvě části – životní a úrazové. Životní část je základní část tohoto pojištění, která se sjednává vždy a je v ní sjednaná částka pro případ smrti pojištěnce. Druhou volitelnou částí je úrazové pojištění, ve kterém je možné se pojistit např. na trvalé následky, invaliditu, pracovní neschopnost atd. Na rozdíl od životního se v úrazovém pojištění pojištěné osobě (pokud nedojde k úrazu) nevrací peníze. 

Povinné ručení

Povinné ručení znamená vlastně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Za zákona ho musí mít každý majitel auta, který ho chce používat. Z tohoto pojištění pak pojišťovna hradí škodu, kterou klient svým autem způsobí jiné osobě. Povinné ručení dnes nabízí několik pojišťoven, např. AXA pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Wüstenrot a další. Pokud chceme najít to nejlevnější povinné ručení, na internetu najdeme mnoho specializovaných stránek, které se zabývají srovnáním jednotlivých pojišťoven, které na českém trhu působí a můžeme si tak snadno zjistit, která pojišťovna má pro nás tu nejlepší a nejvýhodnější nabídku.

Cestovní pojištění

Dalším druhem pojištění, které se dá sjednat i online, je cestovní pojištění. Toto pojištění není povinné a sjednává se obvykle před delší cestou do zahraničí. Klienti se pojišťují, aby jim bylo uhrazeno léčení v případě náhlé nemoci nebo úrazu, ale i pro případ způsobení škody někomu jinému nebo ztráty zavazadel. Součástí smlouvy je limit pojistného plnění – čím je vyšší, tím je samozřejmě pojištění dražší. Výhodou cestovního pojištění online je mimo jiné to, že si ho takto můžete sjednat klidně až na poslední chvíli, třeba jen den před plánovaným odletem do zahraničí. Cestovní pojištění poskytuje mnoho pojišťoven, např. Allianz pojišťovna, Generali pojišťovna, Union pojišťovna a mnoho dalších.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!